Огляд Orange Pi Plus.

 Orange Pi Plus-найбільш оснашена і потужна версія міні-комп’ютера. Приступимо до її огляду.

Orange Pi Plus постачається у ось такій привабливій на вигляд упаковці білого кольору і має всю необхідну інформацію. Розміри дуже компактні що коробка без проблем може поміститится у звичайному кармані. Надписи CE, RoHS та FCC вказують на те що пристрій повноцінно відповідає всім європейським та американським стандартам.

 З іншої сторони  також все виглядає привабливо і високотехнологічно. Вся необхідна інформація, виробник і адреса веб-сайта стануть у нагоді для початківців і допоможуть правильно встановити та настроїти пристрій почерпнувши всю необхідну інформацію з веб-сайту виробника.

 

Комплект складається з чотирьох речей, а саме:

  • Привабливий картонний коробок
  • Інструкція користувача
  • Кабель живлення з ЮСБ на постійний струм (USB-DC)
  • Сам пристрій міні-комп’ютера

  Кожний Orange PI Plus запаковується в антистатичний пакунок що гарантує його безпечне зберігання, транспортування та інші речі, тому можна бути впевненими на всі сто відсотків що ви отримаєте все в бездоганній якості.

  Коли ми все повністю відкриємо від антистатичних пакунків і розпакуємо--то все приблизно буде виглядати так як на малюнку.

   Інструкція користувача є дуже важливою частиною з якої потрібно розпочати ознайомлення з пристоєм якщо ви хочете зробити все правильно і при цьому бути впевненими на всі сто відсотків. Дуже уважно прочитайте її перед першим використанням пристрою. Наприклад можна зрозуміти що пристрій відмінно працює від живлення 5V DC 1500-2000mA тому перед першим включенням треба обов’язково знайти правильне джерело живлення.

  На зворотній стороні також багато важливої інформації. Наприклад--можна зрозуміти що Orange Pi Plus відповідає всім міжнародним нормам у сфері регулювання радіовипромінювання. До списку країн і континентів входять Європа, Сполучені Штати, Канада, Австралія та Нова Зеландія.

 

 Дуже добрим знаком гарного тону зі сторони виробника є те що до кожного пристрою додано ось такий комфортний кабель-перехідник USB-DC. Вся справа в тому що роз’єм USB OTG не є надійним у цьому плані.

Наприклад, якщо встановити на комп’ютер операційну систему Андроїд, то є якась надія що комп’ютер зможе запрацювати через роз’єм USB OTG, але коли ми встановимо на карту пам’яті любий дистрибутив Лінуксу- то все може бути с точністю до навпаки.

Пам’ятаймо, хоча комп’ютер і є енергоефективним, все ж таки на платі встановлено  потужний і сучасний чотирьох-ядерний процесор AllWinner H3 з тактовою частотою 1,67 ГГц, якому потрібне стабільне живлення.

Тому краще не ризикувати і використовувати кожного разу стандартний кабель живлення що йде в комплекті.

Ось чому виробник попіклувався про користувачів і додав до списку цей чудовий і такий необхідний кабель звільнивши нас від деяких незручностей. Все що залишається зробити, це замовити на сайті виробника відповідний блок живлення або використати наявний вдома, головне щоб він відповідав критеріям живлення, а саме струм 5V DC 1500-2000mA. Думаю що може без проблем підійти любий блок живлення від планшета з з’єднувачем ЮСБ на ньому, як за звичай у них такі самі параметри що нам потрібні.

Я наприклад планую з’єднати комп’ютер кабелем з комплекту з блоком живлення від планшету Samsung у якого такі параметри: 5V 2A.

  Головна плата виглядає просто неймовірно. В центрі розміщено логотип Orange Pi Plus і інформація з якої можна зрозуміти що версія плати є v1.1. Процесор AllWinner H3 є дуже потужним чотирьох-ядерним рішенням що працює на частоті 1,б7 Ггц, зправа від нього розміщено дві мікросхеми оперативної пам’яті  виробництва Samsung  по 512 МБ кожна. Також цікавим є те що тут є присутнім вбудований Wi-Fi зліва вгорі від процесора на базі чіпа Realtek RTL8189ETV , про що свідчить присутня на поверхні середня за розмірами антенна, тому якщо у вас в кімнаті є тільки Wi-Fi і протягувати Ethernet кабель ви не плануєте, то в любому випадку у вас вийде під’єднатися до інтернету.

Компонування елементів на платі є дійсно продуманим до дрібниць.

  На задньому боці плати спостерігаєш продуманий до дрібниць дизайн. Головні компоненти це зліва угорі чіп відповідальний за USB-порти, SATA-чіп зправа внизу, і саме головне--думаю всі будуть задоволені, тому що зправа вгорі розміщено чіп внутрішньої пам’яті EMMC розміром 8ГБ. Мати внутрішню пам’ять на платі є дуже корисним так як дозволяє застосовувати різні сценарії і комбінації операційних систем. Наприклад, можна у внутрішню пам’ять встановити Андроїд, а на картку пам’яті встановити Распбіан Лінукс.

Надписи FCC та CE свідчать про відповідність європейським та американським стандартам.

   З цієї сторони все досить стандартно як і на всіх моделях виробника і відмінності бувають дуже рідко. Отже маємо чотири порти USB 2.0 (480Mbit/s) та 1Gbit Ethernet LAN з’єднувач. Кількість портів USB ніколи не буває достатньою, тому що наприклад з чотирьох портів-двоє одразу будуть використані мишою та клавіатурою, а якщо комусь ще потрібно під’єднати Bluetooth чи геймпад, тобто 4 порти це є той мінімум на сьогоднішній день і дуже приємно бачити піклування виробника про користувачів.

  Цікаво дивитись на кожну нову плату виробника і замислюватись над тим чому цього разу було зроблено так, а не по інакшому. Кожен новий дизайн і розміщення елементів і з’єднувачів є новою загадкою і наслідком які хочеться розгадувати і розуміти що керувало розробником в момент проектування нової моделі виробу.

  Спочатку маємо зліва конектор для камери CSI за допомогою якого можливо робити знімки, знімати відео , розмовляти в скайп та робити багато чого іншого. Інфрачервоний інтерфейс IR стане у нагоді багатьом поціновувачам дистанційного керування.

Ну і саме головне, роз’єм GPIO та інші, були обє’днані у єдиний 40-контактний інтерфейс для зручності користування. Значення кожного контакту можна знайти в завантаженнях на головному сайті.

  Якщо порівняти з попереднім оглядом розміщення елементів і з’єднувачів, то можна впевнитися що дизайн був змінений майже повністю, хоча деякі елементи і залишились на попередніх місцях.

Спочатку маємо USB OTG порт що дозволяє під’єднати додаткову периферію і пристрої. Кард-рідер SD був перенесений на передню сторону плати  що може бути розціненим по різному користувачами, але є в цьому і плюс - більше зручності при встановленні картки пам’яті. Кожного разу при ввімкненні комп’ютера потрібно використовувати кнопку живлення (SW1) що розташована одразу біля кард-рідера.

 Ну і останній але не менш важливий є з’єднувач постійного струму DC, тільки він може запезпечити повноцінним і стабільним струмом живлення комп’ютера та його компонентів.

  Чудовим є те що Orange Pi Plus має підтримку підключення зовнішніх жорстких дисків, для чого стануть у нагоді 5V SATA Power та SATA 2.0 конектори розташовані зліва. Позаду  SATA конектора розміщена кнопка відновлення (SW2). Наступною йде кнопка оновлення (SW3) або так звана Uboot-функція.  HDMI у нас версії 1.4 що дозволить обробляти навіть 4К30.

 Також є чудовим те що виробник передбачив наявність мікрофона на платі що буде досить зручним для голосовго керування та інших функцій передбачених операційною системою Андроїд.

  Ну і наостанок маємо додатковий з’єднувач для дебагінгу Debug TTL UART та AV-Out для власників застарілих телевізорів та моніторів.

  Встановив на карту пам’яті Lubuntu для Orange Pi Plus і залишився дуже задоволений. Система стартує дуже швидко,мабуть 5 секунд. В мереджері завдань в простої процесор показує 1-5%, можливо тому що тут працює четверо ядер , а коли запускається програма-показник може піти до 50-60% значення, а потім знов іде на початкове. Оперативної пам’яті теж використовується дуже мало, мабуть 70МБ десь. Зі старту був 720Р , але може це тому що ця версія все ще недавно вийшла і постійно допрацьовується розробниками. При дотику рукою до процесора можна сказати що прогрівся мабуть градусів до 40-50, тому можливо потрібно подумати про металевий охолоджувач.

  Я і надалі буду тестувати систему і для зацікавлених користувачів можу поділитися результатами тут на форумі, тому бажаючі приєднуйтесь.

Хочу висловити велику подяку за надану можливість зробити огляд цих чудових міні-комп’ютерів.

Категорії розділу
Новини світу Orange Pi [9]
В цій категорії зібрано всі новини зі світу Orange Pi
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Яку версію Orange Pi Ви б купили?
Всього відповідей: 13
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0