Огляд Orange Pi 2.
Привіт усім. Сьогодні будем робити огдяд Orange Pi 2.
Orange Pi 2 постачається у ось такій привабливій на вигляд упаковці білого кольору і має всю необхідну інформацію. Розміри дуже компактні що коробка без проблем може поміститится у звичайному кармані. Надписи CE, RoHS та FCC вказують на те що пристрій повноцінно відповідає всім європейським та американським стандартам.
З іншої сторони також все виглядає привабливо і високотехнологічно. Вся необхідна інформація, виробник і адреса веб-сайта стануть у нагоді для початківців і допоможуть правильно встановити та настроїти пристрій почерпнувши всю необхідну інформацію з веб-сайту виробника.
Комплект складається з чотирьох речей, а саме:
- Привабливий картонний коробок
- Інструкція користувача
- Кабель живлення з ЮСБ на постійний струм (USB-DC)
- Сам пристрій міні-комп’ютера
Кожний Orange PI 2 запаковується в антистатичний пакунок що гарантує його безпечне зберігання, транспортування та інші речі, тому можна бути впевненими на всі сто відсотків що ви отримаєте все в бездоганній якості.
Коли ми все повністю відкриємо від антистатичних пакунків і розпакуємо--то все приблизно буде виглядати так як на малюнку.
Інструкція користувача є дуже важливою частиною з якої потрібно розпочати ознайомлення з пристоєм якщо ви хочете зробити все правильно і при цьому бути впевненими на всі сто відсотків. Дуже уважно прочитайте її перед першим використанням пристрою. Наприклад можна зрозуміти що пристрій відмінно працює від живлення 5V DC 1500-2000mA тому перед першим включенням треба обов’язково знайти правильне джерело живлення.
На зворотній стороні також багато важливої інформації. Наприклад--можна зрозуміти що Orange Pi 2 відповідає всім міжнародним нормам у сфері регулювання радіовипромінювання. До списку країн і континентів входять Європа, Сполучені Штати, Канада, Австралія та Нова Зеландія.
Дуже добрим знаком гарного тону зі сторони виробника є те що до кожного пристрою додано ось такий комфортний кабель-перехідник USB-DC. Вся справа в тому що роз’єм USB OTG не є надійним у цьому плані.
Наприклад, якщо встановити на комп’ютер операційну систему Андроїд, то є якась надія що комп’ютер зможе запрацювати через роз’єм USB OTG, але коли ми встановимо на карту пам’яті любий дистрибутив Лінуксу- то все може бути с точністю до навпаки.
Пам’ятаймо, хоча комп’ютер і є енергоефективним, все ж таки на платі встановлено потужний і сучасний чотирьох-ядерний процесор AllWinner H3 з тактовою частотою 1,67 ГГц, якому потрібне стабільне живлення.
Тому краще не ризикувати і використовувати кожного разу стандартний кабель живлення що йде в комплекті.
Ось чому виробник попіклувався про користувачів і додав до списку цей чудовий і такий необхідний кабель звільнивши нас від деяких незручностей. Все що залишається зробити, це замовити на сайті виробника відповідний блок живлення або використати наявний вдома, головне щоб він відповідав критеріям живлення, а саме струм 5V DC 1500-2000mA. Думаю що може без проблем підійти любий блок живлення від планшета з з’єднувачем ЮСБ на ньому, як за звичай у них такі самі параметри що нам потрібні.
Я наприклад планую з’єднати комп’ютер кабелем з комплекту з блоком живлення від планшету Samsung у якого такі параметри: 5V 2A.
Головна плата виглядає просто неймовірно. В центрі розміщено логотип Orange Pi 2 і інформація з якої можна зрозуміти що версія плати є v1.0. Процесор AllWinner H3 є дуже потужним чотирьох-ядерним рішенням що працює на частоті 1,б7 Ггц, зправа від нього розміщено дві мікросхеми оперативної пам’яті виробництва Samsung по 512 МБ кожна. Також цікавим є те що тут є присутнім вбудований Wi-Fi зліва вгорі від процесора на базі чіпа Realtek RTL8189ETV , про що свідчить присутня на поверхні середня за розмірами антенна, тому якщо у вас в кімнаті є тільки Wi-Fi і протягувати Ethernet кабель ви не плануєте, то в любому випадку у вас вийде під’єднатися до інтернету.
Складається таке враження що Orange Pi 2 є зменшеною та спрощеною версією Orange Pi Plus - навіть розміщення компонентів нагадує старшу модель.
На задній стороні все виглядає досить оригінально і продумано до дрібниць. Головних компонентів вартих уваги є двоє, USB-чіп посередині вгорі та кард-рідер SD на правій стороні. Цікаво що виробник знову вирішив розмістити його на задній стороні плати.
Надписи FCC та CE свідчать про відповідність європейським та американським стандартам.
З цієї сторони все досить стандартно як і на всіх моделях виробника і відмінності бувають дуже рідко. Отже маємо чотири порти USB 2.0 (480Mbit/s) та 100Mbit Ethernet LAN з’єднувач. Кількість портів USB ніколи не буває достатньою, тому що наприклад з чотирьох портів-двоє одразу будуть використані мишою та клавіатурою, а якщо комусь ще потрібно під’єднати Bluetooth чи геймпад, тобто 4 порти це є той мінімум на сьогоднішній день і дуже приємно бачити піклування виробника про користувачів.
А тут все стало ще більш цікавим, кількість компонентів була зменшена всього до двух, а саме - інфрачервоний сенсор IR та 40-контактний дебагінг інтерфейс. Іншими словами присутнє тільки все найнеобхідніше. Хоча воно і не дивно, адже розміри плати стали дійсно мініатюрними і розумієш що розмістити абсолютно все на платі просто не є можливим фізично.
І знову спостерігаємо мінімалізм, але можливо то й накраще, бо все становиться логічно більш зрозумілим.
Отже, маємо з’єднувач Wi-Fi антени і чіп позаду нього відповідальний за бездротову передачу інформації. USB OTG вже стало доброю традицією від виробника і його присутність дійсно є життєво необхідною для повноцінної взаємодії з дивайсом.
Далі у нас інтерфейс CSI для різного роду експериментів з камерою і кнопка живлення (SW4) що буде використовуватись кожного разу при вмиканні міні-комп’ютера.
І завершує картину ряд інтерфейсів які є напевно навіть більш важливіші аніж інші, серед них з’єднувач постійного струму DC 5V 1500-2000mA , інтерфейс дебагінгу що складається з 3-х контактів - Debug TTL UART. Справа від нього розміщена кнопка Uboot (SW3), а позаду неї кнопка оновлення (SW2). Цифровий інтерфейс HDMI є версії 1.4 , тому комп’ютер може з легкістю опрацювати 4К30 і подати на монітор.
Для поціновувачів операційної системи Андроїд буде можливим керування пристроєм за допомогою голосу через вбудований на платі мікрофон. Композитне відео також не буже зайвим і дозволить прилаштувати комп’ютер до будь якого телевізору чи монітору.
Можна з великою впевненістю сказати що плата вийшла доступна, добре спроектована, максимально компактною і в той же час ідеально оптимізованою як на компонентному рівні так і на інших.
Встановив на карту пам’яті Распбіан для Orange Pi 2 і залишився дуже задоволений. Система стартує дуже швидко,мабуть 5 секунд. В мереджері завдань в простої процесор показує 1-5%, можливо тому що тут працює четверо ядер , а коли запускається програма-показник може піти до 50-60% значення, а потім знов іде на початкове. Оперативної пам’яті теж використовується дуже мало, мабуть 70МБ десь. Зі старту був 720Р , але може це тому що ця версія все ще недавно вийшла і постійно допрацьовується розробниками. При дотику рукою до процесора можна сказати що прогрівся мабуть градусів до 40-50, тому можливо потрібно подумати про металевий охолоджувач.
Я і надалі буду тестувати систему і для зацікавлених користувачів можу поділитися результатами тут на форумі, тому бажаючі приєднуйтесь.
Хочу висловити велику подяку за надану можливість зробити огляд цих чудових міні-комп’ютерів.