Огляд Orange Pi.

   Привіт усім. Мій дуже добрий знайомий і побратим Zhao_Steven з сайту orangepi.org прислав на огляд три версії міні-комп’ютерів, а саме Orange Pi, Orange Pi Plus та Orange Pi 2. Я дуже вдячний йому за надану можливість зробити цей огляд реальністю і в той же час мати можливість поділитися зі світом своїми враженнями і спостереженнями при користуванні цима чудовими ґаджетами.

 Сьогодні ми будемо оглядати першу версію міні-комп’ютера - Orange Pi.

Сам пристрій постачається у ось такій привабливій на вигляд упаковці білого кольору і має всю необхідну інформацію. Розміри дуже компактні що коробка без проблем може поміститится у звичайному кармані. Надписи CE, RoHS та FCC вказують на те що пристрій повноцінно відповідає всім європейським та американським стандартам.

З іншої сторони  також все виглядає привабливо і високотехнологічно. Вся необхідна інформація, виробник і адреса веб-сайта стануть у нагоді для початківців і допоможуть правильно встановити та настроїти пристрій почерпнувши всю необхідну інформацію з веб-сайту виробника.

Комплект складається з чотирьох речей, а саме:

  • Привабливий картонний коробок
  • Інструкція користувача
  • Кабель живлення з ЮСБ на постійний струм (USB-DC)
  • Сам пристрій міні-комп’ютера

 Кожний Orange PI запаковується в антистатичний пакунок що гарантує його безпечне зберігання, транспортування та інші речі, тому можна бути впевненими на всі сто відсотків що ви отримаєте все в бездоганній якості.

Коли ми все повністю відкриємо від антистатичних пакунків і розпакуємо--то все приблизно буде виглядати так як на малюнку.

 Інструкція користувача є дуже важливою частиною з якої потрібно розпочати ознайомлення з пристоєм якщо ви хочете зробити все правильно і при цьому бути впевненими на всі сто відсотків. Дуже уважно прочитайте її перед першим використанням пристрою. Наприклад можна зрозуміти що пристрій відмінно працює від живлення 5V DC 1500-2000mA тому перед першим включенням треба обов’язково знайти правильне джерело живлення.

   На зворотній стороні також багато важливої інформації. Наприклад--можна зрозуміти що Orange Pi відповідає всім міжнародним нормам у сфері регулювання радіовипромінювання. До списку країн і континентів входять Європа, Сполучені Штати, Канада, Австралія та Нова Зеландія.

 Дуже добрим знаком гарного тону зі сторони виробника є те що до кожного пристрою додано ось такий комфортний кабель-перехідник USB-DC. Вся справа в тому що роз’єм USB OTG не є надійним у цьому плані.

Наприклад, якщо встановити на комп’ютер операційну систему Андроїд, то є якась надія що комп’ютер зможе запрацювати через роз’єм USB OTG, але коли ми встановимо на карту пам’яті любий дистрибутив Лінуксу- то все може бути с точністю до навпаки.

Пам’ятаймо, хоча комп’ютер і є енергоефективним, все ж таки на платі встановлено достатньо потужний дво-ядерний процесор AllWinner A20 якому потрібне стабільне живлення.

Тому краще не ризикувати і використовувати кожного разу стандартний кабель живлення що йде в комплекті.

Ось чому виробник попіклувався про користувачів і додав до списку цей чудовий і такий необхідний кабель звільнивши нас від деяких незручностей. Все що залишається зробити,  це замовити на сайті виробника відповідний блок живлення або використати наявний вдома, головне щоб він відповідав критеріям живлення, а саме струм 5V DC 1500-2000mA. Думаю що може без проблем підійти любий блок живлення від планшета з з’єднувачем ЮСБ на ньому, як за звичай у них такі самі параметри що нам потрібні.

Я наприклад планую з’єднати комп’ютер кабелем з комплекту з блоком живлення від планшету Samsung у якого такі параметри: 5V 2A.

  Головна плата виглядає просто неймовірно. В центрі розміщено логотип і інформація з якої можна зрозуміти що версія плати є v1.2, а виготовлена вона була в Березні 2015 року(1503). Процесор AllWinner A20 є середнім за розміром, зліва від нього розміщено дві мікросхеми оперативної пам’яті  виробництва Samsung  по 512 МБ кожна. Також цікавим є те що тут є присутнім вбудований Wi-Fi про що свідчить присутня на поверхні середня за розмірами антенна, тому якщо у вас в кімнаті є тільки Wi-Fi і протягувати Ethernet кабель ви не плануєте, то в любому випадку у вас вийде під’єднатися до інтернету.

 Компоненти всі настільки малі за розмірами і їх так багато що навіть дивуєшся майстерності виробника. Але одне можна сказати з повною впевненістю коли дивишся на цей міні-комп’ютер--якість виготовлення знаходиться дійсно на високому рівні.

З іншої сторони все також виглядає досить цікавим. Хоч тут і менше компонентів але все рівно вони важливі. Наприклад посередині зверху ми можемо бачити зчитувач карток пам’яті формату SD. Саме завдяки йому наш комп’ютер зможе завантужувати операційні системи. Рекомендується мати картки пам’яті відомих виробників і також вони повинні відповідати Class 10 або й вищі для стабільної роботи.

Зліва від зчитувача карток ми бачимо місце на якому можливо було мати припаяним до плати чіп внутрішньої пам’яті, більш ймовірно виробник відмовився від цього щоб зменшити загальну вартість і зробити пристрій більш розповсюдженим. Під ним знизу ми бачимо чіп USB-портів. В правій частині плати присутні контакти RTC елемента живлення.

Надписи FCC та CE свідчать про відповідність стандартам . Досить цікавими є чотири отвори по краях плати--сами вони будуть використовуватись якщо ми в майбутньому будемо мати бажання помістити наш міні-комп’ютер в захисний пластиковий корпус.

  Досить цікавими є з’єднувачі які обрав виробник. Отже, зліва направо розташовані , двоконтактне 5V SATA живлення та SATA 2.0 інтерфейс, саме цю пару потрібно використовувати для підключення жорсткого диску. Позаду SATA роз’єму розташований інтерфейс для підключення тач-скрін монітора, тому перетворити цей комп’ютер на планшет є дуже легкою справою.

Унікальність цієї моделі в тому що в незалежності від того який є в наявності монітор, аналоговий чи цифровий, підключитись вийде в любому випадку тому що на платі є присутніми як HDMI 1.4 так і  VGA відеоінтерфейси.

Позаду VGA розташовані Wi-Fi модуль та з’єднувач антени. Зправа від VGA розташована кнопка оновлення Uboot(SW2).

  З цієї сторони все досить стандартно як і на всіх моделях виробника і відмінності бувають дуже рідко. Отже маємо чотири порти USB 2.0 (480Mbit/s) та 1Gbit Ethernet LAN з’єднувач. Кількість портів USB ніколи не буває достатньою, тому що наприклад з чотирьох портів-двоє одразу будуть використані мишою та клавіатурою, а якщо комусь ще потрібно під’єднати Bluetooth чи геймпад, тобто 4 порти це є той мінімум на сьогоднішній день і дуже приємно бачити піклування виробника про користувачів.

 Головна мета плат розробника це дебагінг. Тому якщо ваша уява і цікавість завжди у пориві пошуку, тоді це найбільш цікаві для вас інтерфейси що знаходяться на малюнку. Зліва на право йдуть, 18-контактний дебагінг інтерфейс що включає в себе UART, GPIO та інші. Наступним є інфрачервоний порт IR який можна використати для керування пристроєм з пульту дистанційного керування. Якщо у вас є бажання поексперементувати з камерою, то до вашої уваги CSI відеоінтерфейс для камери. Далі ми бачимо продовження GPIO інтерфейсу для дебагінгу у вигляді 26-контакного роз’єму.

 На головному сайті безліч документів і літератури що пояснює значення кожного контакту. На практиці все дуже просто--під’єднуємо комп’ютер до дебагінг контактів міні-комп’ютера, вмикаємо на головному комп’ютері консоль, спостерігаємо за відповіддю дебагінг конекторів при старті Лінукса на Orange Pi.

   Ну і нарешті ті конектори з якими ми будем стикатися кожного дня. Зліва на право йдуть, USB OTG порт - дуже корисна річ, дасть можливість під’єднувати багато речей. Кнопка вмикання живлення (SW1) дає змогу  почати  роботу з пристроєм. З’єднувач постійного струму DC - надавайти йому перевагу при подачі живлення, тому що USB OTG не в змозі стабільно це зробити.

 Якщо у вас вдома є монітори або телевізори з композитним відео-з’єднанням - то AV-out стане в нагоді. Вбудований мікрофон дозволить керувати пристроєм за допомогою голосу наприклад в Андроїді.

  Встановив на карту пам’яті Распбіан для Orange Pi і був дуже задоволений. Система стартує дуже швидко,мабуть 10 секунд. В мереджері завдань в простої процесор показує 1-10% і це при тому що тут всього двоє ядер працює, а коли запускається програма-показник може піти до 50-60% значення, а потім знов іде на початкове. Оперативної пам’яті теж використовується дуже мало, мабуть 70МБ десь. 1080Р завівся зі старту. При дотику рукою до процесора можна сказати що прогрівся мабуть градусів до 40-ка.

  Я і надалі буду тестувати систему і для зацікавлених користувачів можу поділитися результатами тут на форумі, тому бажаючі приєднуйтесь.

Хочу висловити велику подяку за надану можливість зробити огляд цих чудових міні-комп’ютерів.

 

Категорії розділу
Новини світу Orange Pi [9]
В цій категорії зібрано всі новини зі світу Orange Pi
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 8
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0